KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13351133
nr 1335 1133
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Båtar, Monogramsignerad AP. Akvarell, 14x24 cm
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:37:38
2.000 kr
2.400 kr
2.400 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr
3.800 kr
4.200 kr
4.200 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
4.400 kr
4.600 kr
4.800 kr
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa